| Dan_5885 a întrebat:

Buna am o placa de baza model: http://www.epravalie.ro/componente-pc/placi-de-baza/asro ck/k8nf6g-vsta/ si as vrea sa imi dati placi video compatibile.am cautat dar.gasesc numai placi c slot pci-e 16x iar placa suporta pci-e fara 16x. este tot acelasi lucru? daca da ar f bine. daca nu va rog sa ma ajutati.:D funda bineinteles

1 răspuns:
| LoRdSaN a răspuns:

De ce nu iti iei o placa video noua, la care sa mearga processor intell sau depinde de ce vreai sa faci la calculator Intel pentru jocuri AMD pentru programe si altele