| matey a întrebat:

Buna am o problema am un laptop asus cu un procesor intel core i3-370M memoria de 3 gb si placa video nvidia geforce 310M; vram:1gb, iar problema este ca am instalat jocul NFS Hot Pursuit iar cand intru in joc se vede perfect air cand intra sa fac o cursa jumate de ecran se vede alb iar jumatea de ecran de joc negru si masinilile se vad in rest nimic, si faza e ca am umblat si la setari la joc si la laptop si nimic tot asa merge si jocul l-am tras de 2 ori si la fel si nu inteleg de ce oare sa fie de la placa video poate nu e compatibila nah zic si eu. va rog ajutati-ma dau funda. dati-mi un sfat de ce nu merge jocul si ce ar trebui sa fac ca sa-mi mearga va rog, multumesc

1 răspuns:
| solumaam a răspuns:

Laptopul nu este pentru jocuri gen NFS!
Chiar daca spune ca este laptop gaming nu jucati asa ceva pe ele ...placile nVidia in general se coc repede din cauza solicitarilor video care le incing la maxim si se dezlipesc!
Daca incep sa apara artefacte sau alte semne NU MAI JUCA JOCURI CARE SOLICITA VIDEO MULT!