| RaluxSh a întrebat:

Am o problema cu masina de spalat. Dupa ce am bagat hainele (la fel ca de obicei, nimic neobisnuit), am inchis capacul si i-am dat sa porneasca. De obicei, ea scoate doua sunete consecutive care arata ca se blocheaza capacul si apoi porneste. De aceasta data se aud acele doua sunete, dar cand sa porneasca scoate acelasi sunet de inchidere a capacului (un tacanit) de cateva ori (ca si cum ar incerca sa se blocheze si nu reuseste) si nu porneste. Imi arata programul, tot...pot seta orice... pur si simplu se aude acel tacanit si nu se blocheaza. Ceva idei? Ce ar putea sa aiba si cum rezolv repede problema?

2 răspunsuri:
| Lungu_Costin_1984 a răspuns:

Poate nu ai dat drumul la apa

| Lungu_Costin_1984 a răspuns:

Poate nu ai dat drumul la apa sau poate nu ai inchis bine capacul