| Denisaa a întrebat:

Buna!

Am primit la religie sa fac un referat despre"importanta tineretului in biserica". Am scris cate ceva, dar as vrea si parerile voastrehappy. Deci, ce parere aveti? Ce as putea scrie?thinking multumesc si... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

E important pentru biserica sa aiba noi adepti ai religiei. Oamenii nu traiesc pentru totdeauna si atunci cand mor, biserica pierde enoriasi. Tineretul este considerat viitorul, de aceea este de o importanta vitala (pentru biserica) ca tinerii sa frecventeze biserica. De asemenea, biserica vrea sa-i educe pe copii inca de mici si sa le propage credinta, deci cu cat mai tineri, cu atat mai bine.

4 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

De vreme ce tineretul va ajunge la maturitate deplina, trebuie format, trebuie invatat cu credinta fata de D-zeu, la randul lor sa formeze alti tineri.

Aceasta e parerea mea.happy

| Baiaaanca a răspuns:

Pai, cea mai importanta idee este ca Tinerii sunt viitorul bisericii.Ideea asta tu o poti dezvolta, asa incat sa fascinezewinking. Succes!

| Derye a răspuns:

De obicei genul asta de referate sunt pentru a va atrage in biserica. Nu sunt ateu, din contra cred in Dumnezeu, dar ceea ce fac ei e patetic. Sunt constient ca fac un pacat, dar asta e firea mea.
Anyway, imi pare rau ca nu ti'am raspuns,winking

| Peto a răspuns:

Ai putea sa scrii despre faptul ca tinerii din ziua de astazi nu prea mai merg la biserica, uita datorita cui sunt pe lume si prefera sa se distreze numa sa faca pacate sa injure etc eu stiuhee hee o idee:* si ca daca tineretul ar frecventa biserica mai des alta ar fi si mentalitatea oamenilor si in legatura cu avorturile.