| alexandrastietotul a întrebat:

Buna

Am si eu o intrebare dau funda+vot

Vreau sa primesc ceva la posta dar nu la mine la oras in alt oras si nu stiu se poat ridica coletul de acolo cu buletinul de exemplu sa scriu

Numele meu +orasul +codul de la posta 553910

Ajunge coletul care trebuie sa imi vina mie acolo la posta din oras? Este o singura posta in oras

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spui expeditorului sa-ti trimita coletul la post-restant in orasul de unde vrei sa-l iei si te duci sa-l ridici la cca 3-4 zile dupa ce l-a pus el la posta.

| ellutza a răspuns:

Ba le spui la toantele alea de la posta ca locuiesti in acel oras dar inca nu ti-ai facut mutatie si sa-ti dea coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai in buletin adresa de acolo, nu poti. Se poate doar la Post Restant. Daca tot esti acolo, mergi si intreaba la oficiul postal care este procedura exacta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca si codul este gresit. Asta, daca nu ai dat un exemplu la intimplare.