| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebaresad...In data de 22 iulie am depus dosaru pentru somaj.de fapt m-am inregistrat.si mi'au spus de acolo ca in termen de la 1 sep-25sept.sa-l bag al doilea dosar... daca ma duc in 5 sept si bag al doile a dosar dupa cat timp imi va aproba de somaj?

Va rog ajutati-ma...:*:*:*MULTUMESC!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui se pare ca esti absolvent. O sa primesti somaj timp de 6 luni, care se acorda de la data expirarii perioadei de 60 zile de la inregistrarea in evidenta, respectiv, in cazul tau, incepand cu data de 21 septembrie, conform Legii nr. 76/2002, art. 38, alin. 3. Numai bine!