| AdySnaP a întrebat:

Buna am si eu o problema. Am o mufa de televizor de aia lata (cu 20 pini) si pentru calculator o mufa aslink. Mufa aslink de la calucalator are 3 mufe in care iese iar cea de la televiozor are 4 (deci cablul de la televizor are una in plus). Cele de la calculator se cheama Pb out, Pr out si Y out iar cele de la cablul de la televizor Audio in, Audio out, V in, si V out. Cum trebuie contectate si am vreo sansa sa le fac sa mearga? (adica calculatorul prin mufa asta sa il leg la televizor si sa il folosesc ca monitor?)

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Da, este ieşire semnal video composit. Ai nevoie la TV de un adaptor : euroscart to video composit. Aşa ceva : http://www.google.ro/......tp?/search