| Ioanna2012 a întrebat:

Buna

Am virusi in calculator si vreau sa scap cat mai repede de ei big grin
Am un antivirus numit NoD32, si am auzit ca este bun dar eu inca mai am virusi in calculator laughing lamuriti-ma putin in legatura cu programul cum functioneaza laughing

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Programul este foarte simplu. Intri în "My Computer", dai click dreapta pe partitia C, şi selectezi "scanare cu Nod32". După ce termină de scanat o să scrie la sfârşit numărul total al fişierelor scanate, precum şi numărul de fişiere infectate, care ulterior îi poţi da să le cureţe, sau dacă nu poate, să le şteargă. Apoi repeţi operaţiunea şi cu celelalte partiţii, D, E, etc.
Succes! happy

8 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Daca ai NOD 32 instalat ma indoiesc ca ai ceva activ in calc si NOD-ul ii permite sa actioneze...

| claudiu89 a răspuns:

Incearca panda cloud antivirus, ii gratis, dar si cu nod32 trebuie sa scanezi si iti arata ce virusi o gasit, oricum pentru problema cu registrele, ce poate sa-ti faca calculatorul sa incarce mai greu iti trebuie ceva C cleaner sau registry booster, system mechanics.

| procust a răspuns:

Am putea incepe aici o intrega discutie care e cel mai bun anitvirus, eu am folosit vreo 2-3 ani avast, acum folosesc mcafee, de ambii sunt f multumit! incearca sa gasesti un antivirus care sa aiba real scan time! selecteaza la scanare sa ti steaga fisierul daca nu l poate dezinfecta, eu selectez sa stearga direct fara sa dezinfecteze, e mai sigur asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca ma bag in vorba, dar te sfatuiesc sa stergi ael antivirus.Nu are RealScanner[nu scaneaza ce rulezi, cauti pe net sau mailurile]. Foloseste, ce folosesc si eu:AVG Antivirus.Cu un update la zi si un scan complet al PC-ului.scapihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu ciocanul in monitor, iar pentru unitate este recomandat unu de peste 10 kg sa fie suficienta o singura lovitura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie setat corect
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=434323
. eu mi-am setat antivirusul si nu am probleme. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine

| HellKnight a răspuns:

Username si parola pentru al putea update iti ea ceva timp pentru asta dar merita dupa tot merge ca pe roatewinking (si eu il am)