| ADENIVOR a întrebat:

As dori sa stiu care este greutatea unui baiat cu varsta de 7 ani si inaltimea de 130 cm.Va multumesc!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cantareste-l.

| rebb a răspuns:

20kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este precis o greutate anume la varsta respectica el se afla in crestere dar arcum undeva pe la30kg, dar nu este neaparat

| maxim_6122 a răspuns:

Pai i-ti dau eu formula cu care poti sa calculezi ce greutate(G) trebuie sa aiba o persoana ideala la o anumita virsta si inaltzime. Deci G=50+0, 75(h-150)+(v-20)/4 de unde h - inaltimea, v-virsta