| dعα a întrebat:

As vrea si eu niste proverbe, expresii sau replici de aparare sau de dat replica. funda:*

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

-Nu te pune cu prostul,are mereu mintea odihnita!
-Pari a fi un om normal, dar se aude vantul in capatana ta!
-Puti de prost ce esti!
-Te doar capu'?
-Sa moara mata/tactu de dragu' meu?
-Cat ai stat sa gandesti replica asta?
-Nu mai vreau sa vorbesc cu tine! Te pierzi in ginduri. locuri necunoscute
-Zi-mi tot ce stii, iti va lua doar 10 secunde din timp!
-La ochi esti mata-mare intreaga! LA nas, semeni cu tactu! Da capu' tau tot plin de rugina a ramas!
-Esti sigur ca vei termina Grupul scolar pregatitor?
-Numai te uita asa la mine, pari un prost cu fata de milog care cerseste cuvinte!
-Te inteleg...ai doua mame si 8 tati,unu' a murit...Dar asta nu explica prostia pe care o porti!
-Ai probleme grave! Consulta un veterinar!
-Nu te mai chinui sa gandesti,te intelegem.
(Sper ca te-am ajutat, daca vrei sa te aperi nu folosi tocmai proverbe, ci aluzi...incearca sa fi tu cel care rade! Nu te intrista sau intimida, toti suntem la fel, nimeni nu are dreptul sa ne judece!

1 răspuns:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

-Nu te pune cu prostul,are mereu mintea odihnita!
-Pari a fi un om normal, dar se aude vantul in capatana ta
-Puti de prost ce esti!
-Te doar capu'?
-Sa moara mata/tactu de dragu' meu?
-Cat ai stat sa gandesti replica asta?
-Nu mai vreau sa vorbesc cu tine! Te pierzi in ginduri. locuri necunoscute
-Zi-mi tot ce stii, iti va lua doar 10 secunde din timp!
-La ochi esti mata-mare intreaga! LA nas, semeni cu tactu! Da capu' tau tot plin de rugina a ramas!
-Esti sigur ca vei termina Grupul scolar pregatitor?
-Numai te uita asa la mine, pari un prost cu fata de milog care cerseste cuvinte!
-Te inteleg...ai doua mame si 8 tati,unu' a murit...Dar asta nu explica prostia pe care o porti!
-Ai probleme grave! Consulta un veterinar!
-Nu te mai chinui sa gandesti,te intelegem.
(Sper ca te-am ajutat, daca vrei sa te aperi nu folosi tocmai proverbe, ci aluzi...incearca sa fi tu cel care rade! Nu te intrista sau intimida, toti suntem la fel, nimeni nu are dreptul sa ne judece!