| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am primit un mail de la Yahoo in care m-a alertat in privinta contului meu.Cand am dat la detalii am vazut ca la toti cei care au conturi pe yahoo au primit masajul asta. Trebuie sa le dau niste date( id-ul si parola de la messenger) ca sa mi-l updateze, iar daca nu le trimit mi se va inchide contul. Cand am dat la reply mi-a aprut ca trimit mail-ul la gibbson@hotmail.com. Nu am trimis nici un mail, dar ma pune pe ganduri daca sa trimit sau nu.
Voi ce credeti? Este o farsa sau real?

Răspuns Câştigător
| Hannibal_3697 a răspuns:

Parola și id-ul nu se dau. Ai grija mare, ramâi fără cont. In cel mai bun caz.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci tu?
Nu realizezi că este o capcană?
Șterge e-amil-ul și când mai primești de acum încolo, le ștergi direct, nu mai ești curioasă!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ia mai gandeste-te putin! Ti se pare tie ca hotmail ar fi totuna cu yahoo? Ai auzit tu vreodata pe cineva cu mintea acasa ca-si da ID-ul SI parola de oriunde ar fi ele oricui le cere?
Si nu mai generaliza! Si eu am cont pe yahoo si n-am primit niciodata vreun mail de genul asta.
Inclin sa cred ca se trimit numai la fraieri, daca tot mai eziti daca sa raspunzi sau nu.
In orice caz, sper sa nu vad maine-poimaine o intrebare de-a ta, aici, cum ca ti-a spart careva contul de messenger si nu mai stii cum sa-l recuperezi.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Cei de la yahoo nu fac asa.thinking eu zic ca e o farsa. iti pot intra pe adresa de mail, pot comunica cu cei din lista sau chiar iti pot schimba parola si trebuie sa iti faci alta adresalaughing

| DarkMyst1 a răspuns:

E clar ca cineva a vrut sa iti dea teapa, ai grija mare... orice mail ti-ar veni cu parola de la mess-facebook-TPU orice sa nu dai... ca ei niciodata nu or sa te intrebe parola ta.

| TFK a răspuns:

Eu zic sa nu trimiti caci este periculos,daca altceva necunoscut iti stie parola si id-ul poate trimite virusi prietenilor tai,sa ii injure,eu am o prietena careia i-a fost sparta parola,si in timpc ce era altcineva pe contul ei eu am vrut sa vb cu ea si pot spune ca nu mi-a vorbit prea frumos, deci... ai mare grija, sa nu dai di-ul si parola ta de mess nimanui