| Youdontgetmehighanymore a întrebat:

Când mi-am făcut buletinul semnat cu o semnătura proprie, la fel si când mi-am deschis un cont în banca. Pe diploma de bac am semnat, însă, cu numele de familie. Când ma înscriu la facultate, dacă este necesar sa semnez alte acte, va trebui sa semnez la fel cum am semnat pe diploma sau pot folosi o alta semnătura?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa semnezi la fel. Totusi este bine sa te stabilesti la o semnatura.

| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa te decizi odata sa faci doar 1 singura semnatura si pe aia sa o folosesti intotdeauna.

| Elena9328 a răspuns:

Trebuie aceași semnătură. Așa știu

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ar trebuii sa iti faci o semnatura pe care sa o folosesti mereu, orice semnezi este considerat important iar in caz de ceva trebuie sa dovedesti ca s-a facut cu sau fara acordul tau.