| bvampeires a întrebat:

cine imi poate spune si mie mai detaliat ce este "Creatia poetica"? Pe google gasesc maj. definitiilor scurte, iar cei care ma stiu deja stiu si ca nu prea ma pricep sa caut pe google, asa ca am nevoie de ajutor. Multumesc frumos. Fundita pentru cel mai bun raspuns.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai creatia literara este de fapt numele literar mai complex pe care il spune proful de romana cand e vorba de o opera literara un text scris de vreun autor foarte bun textul scris de el de exemplu unul scris de Eminescu se poate numi ca a facut o creatie literara. sper ca te-am ajutat :*