| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna! Cum ajung de la Gara de Nord pe Drumul Jilavei cu mijloacele de transport in comun?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde in Drumul Jilavei, ca e lunga strada.

in principiu cu metroul pana la aparatorii patriei si de acolo pe jos putin sau putin mai mult.

| Furnicuta000 a răspuns:

Mergi cu metroul pana la timpuri noi, apoi iei 312 pentru 14 statii pana la drumul binelui, apoi iei 241 pentru 3 statii pana la drumul jilavei. Toata calatoria o sa dureze 1 ora si un sfert. Poti si sa mergi doar cu metroul pana in berceni dar o sa trebuiasca sa mergi mult pe jos. Mai bine deschizi google maps si o sa vezi exact traseul