| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Cum fac dosarul de somaj?, adica vreau sa spun cum pun toate acele acte, exista vreo ordine anume?, si inca ceva, acele foi trebuiesc capsate, sau doar la pun in dosar si le las asa? Va rog ajutati-ma ca nu am la cine sa ma informez.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui banuiesc ca esti absolvent de liceu.
Le pui intr-un dosar plic, sa fie in urmatoarea ordine:
-copia cartii de identitate;
-copia actului de absolvire a formei de învăţământ;
-adeverinţa de la medicul de familie, cu menţiunea că eşti apt de muncă ori ca ai eventuale restricţii medicale.
Trebuie sa ai la tine si originalele actelor care se depun in copie.
Nu trebuie capsate.