| VIATAeGREA a întrebat:

cum pot vede pozele cuiva pe twitter? adica and vad profilul cuiva nu pot vedea doar poza de profil... celalalte poze cum le vad?
si ce rost are twitter ce poti face pe el in afara sa scrii mereu "statusul" tau?

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Twitter nu e o retea de socializare gen Facebook sau Hi5 sau MySpace, este o retea de mini blogging, poti scrie o postare lunga de maxim 140 de caractere, la fel de lunga ca un sms, si are rolul de a-ti exprima gandurile, sentimentele, trairile dar de asemenea poti vorbi cu altii sau orice altceva ce implica scris. Nu este o retea un iti expui ultimul tau telefon, ceas sau ghiul.

| JungleFish a răspuns:

Ai undeva mai jos de poza principala 4 poze. Dai clic acolo :] Asa cum zice su Supps nu este o retea de socializare.eu mi-am facut twitter ca sa vad ce posteaza vedetele mele preferate. De asemenea tot ce postezi pe twitter nu est privat asa ca toti pot vedea ce postezi. E un fel de jurnal pubilc online...