| Burzea a întrebat:

cum scot cerneala de la pasta de pix de pe blugi?

8 răspunsuri:
| hardy1 a răspuns:

Cu foarfeca
nu iese cu nimic

| xStefanXxX a răspuns:

Dupa cate stiu eu pixul iese cu spirt (alcool sanitar), sau cu acetona...
Multa bafta...

| florentinf a răspuns:

Cu fenish sau cu dero 99 de pete si la masina de spalat dai la apa calda si dai la rotita pana la maxim in orice caz stie mapa ta CA EU NU STIU PREA BINE SA-TI EXPLIC

| 0pufarinA a răspuns:

Cu spirt sanitar. Inmoi o bucata de vata in spirt, stergi pata si apoi speli normal.

| DayaneSan a răspuns:

Se scoate greu, foooarte greu, si eu am patit asa. NU da cu acetona, am facut si eu asta si dupa i-am aruncat. daca folosesti clor de va decolora toata zona, si vei avea o parte decolorata.
DETERGENT, VENISH astea is bune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi zeama de lamie, sau clor, sau pui lapte fierbinte pe tasatura

| TeYo99 a răspuns:

Poti incerca cu Venis dar daca nu foloseste foarfeca, vorbesc serios, dupa aceea aplici un petic dintr-o bucata de denim apropiata ca si culoare de cuolarea blugilor, eventual cosi peticul cu ata de o culoare shic iar dupa o spalare o sa arate bine deoarece se aranjeaza franjurile.

| Balonashh a răspuns:

Buna. SI mie mi` s`a intamplat si am scos`o cu acetona. happy SPer ca te-am ajutat :*