| ghibancostin a întrebat:

De curand mi-am luat un smart tv de la Philips insa cand ajung la configurarea retelei nu sunt lasat sa aleg optiunea wireless. Adica ar trebui sa aleg doar netul prin cablu ceea ce nu prea e o solutie pentru ca tv-ul e in sufragerie si modemul+routerul sunt in dormitor(prea multe fire si complicatii)...ce as putea sa fac ca sa ma conextez prin wifi?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

TV-ul are adaptor WI-FI incorporat sau e nevoie sa cumperi un adaptor USB separat? Eventual scrie exact modelul sa putem gasi manualul online.

| express11 a răspuns:

Iti trebuie receptor wirelles

| K0sti a răspuns:

Daca nu ai wireless incorporat si e doar wireless ready, iti trebuie adaptor! Da vezi ca nu merge orice adaptor, doar cele agreate de ei!