| may a întrebat:

Luni dau test initial la romana vreau foarte mult sa iau 10 cum fac ca sa invat mai repede... o da sunt in clasa a 6 a... FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Si eu am trecut prin asta(eu sunt a 7-a big grin ) uite cum fac eu!
Deci inregistreazate cum spui TOATA lectia. Apoi puneti castile si asculta ce te-ai inregistrat.
In acel timp pori sa faci ce vrei nu neaparat sa fi atenta.
Eu o data am invatat la romana in acest fel in timp ce facem mancarelaughing
E cum ai asculta o melodie de mai multe ori sti ii inveti versurilebig grin
Sper ca te-am ajutat si ...bafta!

13 răspunsuri:
| Georgyana98 a răspuns:

Eu iti dau niste informatii:

prima data
1.iei tot cate o propozitie din lectia care trebuie s-o inveti

2. dupa ce le-ai invatat incerci sa zici tot fara sa te uiti in caiet

sau pui pe cineva din familia ta sa te asculte si sa-ti dea si pe sarite ca si sti sigura ca o stii

eu asa fac mereu si am tot note mari pana acum
Baftawinking
si app si eu sunt pe clasa a 6-a happy

| ChibiRose a răspuns:

Cauta-ti caietele din clasa a V-a si recapituleaza notiunile de baza, scriindu-le pe o foaie.Asa se intiparesc in mintehappy

| pithicot a răspuns:

Pai tot ce trebuie sa faci este sa inveti! Nu este f greu tinand cont ca rasplata este una f bunatongue.Adica presupun ca esti fericita cand vezi ca tu ai luat cea mai mare nota din clasa, nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incepe prin a pune virgule unde e nevoie (chiar si aici sau pe messanger), si poti continua prin a te uita peste caietul de clasa a 5-a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ceri de la o alta clasa de a 6 a testul cu raspunsuri(care a dat inaintea ta) si sal inveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce chestie eu m-am uitat pe aceasta pagina si am gasit o ide buna o sustin pe fata cu inregistratu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu citesc odata din caiet il inchid si incerc sa spun lectia si unde nu stiu mai trag cu ochiul in caiet.Ai sa vezi ca e rapid invtatul asa (eu sunt a V-a)

| acdcfan a răspuns:

Te uiti repede prin caiet ca sa iti aduci aminte, doar sunt lucruri pe care le ai facut. Altceva nu prea ai ce sa faci. Poate ai putea si sa copiezi. Si nu te ingrijora, testele initiale sunt doar pentru recapitulare, nu se trec notele in catalog.

| wwe1 a răspuns:

Cat ai luat la test?

| julyjuly a răspuns:

Buna,si eu sunt a 6a, si am cautat teste initiale pe net, si sper sa mi foleseasca...mai aveti alte idei? plizzzzz...

| ioscuf a răspuns:

Trebuia sainveti cu timpu cum faceai lectia in clasa ziua urmatoare sa o sti! nu ca eu as face asta!