| lifeForJesus a întrebat:

mi-a expirat asigurarea la masina, unde imi recomandati sa ma duc(care e mai buna, si de ce?) Multumesc!

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa vezi si sa compari aici: http://www.finzoom.ro/RCA/raspundere-civila.aspx, in functie de marca autoturismului. Tu vei hotara care e cea mai avantajoasa.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îti recomand sa te asiguri tot la firma la care ai facut asigurarea anul trecut.De ce? Esti bagat in baza de date a acelei firme, si in functie de avariile produse vei avea reduceri de tarif in anul ce urmeaza.Cu cat daunele sunt zero vei benificia de reduceri la RCA.

Shin
| Shin a răspuns:

Te duci si vezi care firma asiguratoare RCA (daca de RCA este vorba) te costa mai putin. De RCA va beneficia cel cu care o sa ai "incidentul" deci pe tine doar costul ar trebui sa te intereseze. Numai bine, Shinwinking

| ikram a răspuns:

Eu am la BCR asigurari (si CASCO) e cea mai profitabila (in primul rand daca ai vreun incident ca pana la umra pentru asta faci asigurarea, colaboreaa cu niste service-uri bune, care vor comanda piesele originale si plus ca platesc, si nici nu dai foarte mult), din punctul meu de vedere, pana acum am avut allianz. Depinde daca ai avut vreun incident la masina, firma de asigurari la care ai fost o sa-ti ceara mai mult.

| sorin a răspuns:

Intereseaza-te si tu si vezi despre ce e vorba.