| EuSiCuMine_5982 a întrebat:

Nu pot intra in Local Disk D. Dau in My Computer si dupa in Local Disk D.Si imi zice : biwmp. exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. If you were in the middle of something, the information you were working on might be lost.
Please tell Microsoft about this problem.
We have created an error report that you cand send us. We will treat this report as confidential and anonymous.
To see what data this error report contains, click here. big grin
De fiecare data sad.
Fundita cine imi spune cum sa nu`mi mai arate chestia aia...si sa pot deskide D`ul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cs-gothic.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da clic dreapta pe D si apoi alege Explore.Nu stiu de ce apare asa, dar pana rezolvi, poti deschide D-ul asa cum ti-am zis eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai virus periculos cum ar fi ex sality, troyan etc scaneazal cu anti-malware bye

| ProAlecks a răspuns:

Virus. Trojan

| nykhy a răspuns:

Rezolvarea e relativ simpla: se descarca ComboFix de aici: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Apoi te asiguri ca ai inchis toate programele care ruleaza (yahoo messenger, firefox, etc) si rulezi apoi ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa curatirea. Confirma cu Yes de fiecare data. Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.
La sfarsit va afisa rezultatele scanarii si teoretic PC-ul tau este curat.

Virusul este foarte raspandit si m-am gandit sa postez aici o solutie pentru cei care s-au confruntat cu el.