| Geica_Nicoll_1988 a întrebat:

poate ma ajutati si pe mine in gasirea unui liceu in Bucuresti cu profil uman si cursuri la frecventa redusa, am terminat profesionala si nu stiu ce liceu sre asemenea cursuri care se fac pe weekend

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu spui cate clase ai terminat ( 8 sau 10 clase ). Daca ai terminat 8 clase( gimnaziu) si ai peste 18 ani, pentru inscrierea la un liceu care are organizate cursuri cu frecventa redusa ( asta inseamna cateva saptamani pe un semestru scolar!) citeste in brosura la pagina 37 -"Precizari privind absolventii de ginaziu care implinesc 18 ani ":http://www.ismb.edu.ro/......l_SITE.pdf

Daca ai terminat 10 clase, te poti interesa, telefonic, la secretariatul colegiilor din lista din brosura --- intreaba daca au organizate cursuri "cu frecventa redusa" si ce specializari au. Te inscrii direct la liceul/colegiul respectiv ( fara sa te mai adresezi unui centru de inscriere precum in situatia in care ai numai 8 clase gimnaziale).