| andreeadragutza22 a întrebat:

Buna ptu am programu photoscape si pe cercul ala este undeva SCREEN CAPTURE unde poti sa fotografiezi. vreau sa va intreb de ce nu mai merge sa fac poza pe mozila adica cand dau la screen capture si pe urma la capture region trtebuie sa fac o fotografie si pe mozial nu merge sa fac o fotografie nu stiucum sa va explic iar pe explorer merge sa capturez. fotografii de pe net cu explorer.sad spuneti-mi care este chestia dau fundita si la celelalte intrebari veti primi :X

5 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Dc te chinui cu photoscape? sunt multe programe de Captura.sau de la tastatura ai un buton cu Print/Screen sau / sys rq dai pe el si intri in paint si dai Edit/Paste si gata o decupezi tu

| Aℓida a răspuns:

Poate e o alta smecherie pe Mozilla
dar poti sa dai si "capture full screen" si apoi s`o decupezi :
1.Deschizi PhotoScape
2.Click pe "Editor"
3.Pui poza respectiva
4.Click pe "Crop"[stanga jos]
5.Selectezi zona care vrei sa ramana
6. Apoi dai "Crop "

Succes!

| PatiPatrice a răspuns:

1.se scrie TPU;) 2.se scrie mozilla firefox, si poti cauta aici tutoriale pe youtube
uite: dar imi raspunzi la intrebari da? :|
http://www.youtube.com/watch?v=opBBlbe17hk
uite aicisa :))
funda?:o3

| Sebby a răspuns:

Asa se intampla e obicei incearca sa dai ori capture windows ori full screen si apoi decupeaz.o. Succes

| Zmantana a răspuns:

Daca vrei sa scoti o poza de pe un site foarte usor, da click dreapta pe ea si dai Salvati imaginea ca...(Save image as...)
Daca vrei sa faci o poza la screen(adica la ce vezi pe monitor) dai pe butonul Prt Scr, sau Print Screen(depinde de tastatura) apoi intri in paint sau photoshop si dai click dreapta si paste sau ctrl+v o salvezi si gata(sau o editezi, o tai, ma rog... faci detoate cu captura) sper ca am fost de ajutor, nu prea am inteles intrebarea... poate si din cauza ca nu stiu ce este "photoscape"winking