| elenasofia a întrebat:

Buna
sora mea mi.a blocat telefonul si acum scrie ca trebuie sa scriu codul PUK dar nu.l stiu si cartele pe care scria nu o mai gasesc...
Ce sa ma fac?
nu se poate rezolva si altcumva? sad
nu a-si vrea sa-mi schimb numarul :-s
FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| DanteDMC a răspuns:

Introdu *100# si dai la "contul meu" dupa care dai la sectiunea de PUK si acolo introduci nr de telefon.
PS: trebuie dupa un alt mobil sa faci asa ceva. SUCCES

7 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Mergi la un magazin Cosmote/Orange sau pe ce esti tu si te rezolva aia de acolo, acelasi lucru mi s-a intamplat si mie. Nu stiu sigur daca iti vor lua ceva pe asta, dar pregateste-ti niste bani. Bafta!

| Liliana1981 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii. Se poate rezolva, nu trebuie sa-ti schimbi numarul.

| xDr0gs a răspuns:

Mergi la o reprezentanta Vodafone.O sa te rezolve el.

| elysi a răspuns:

Sau suna la compania de telefonie la relatii cu publicul. Poti cauta nr de tel pe internet.

| Toxicℓσνє a răspuns:

De pe un alt telefon mobil, introduci codul *100#-->5. Servicii-->6. Codul PUK

| RkB a răspuns:

Am patit si eu... Ai 2 variante :

1. Cand ai cumparat cartela SIM ea era prinsa de un "carton", pe acel carton scrie codul PUK al cartelei.

2. Du-te la cel mai apropiat magazain Orange/cosmote/Vodafone (pe ce retea esti) si ei te vor ajuta.

Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Kenzo1987 a răspuns:

Suna la ei de pe alt tel mobil.Eu asa am facut si merge. Trebuie sa le dai codul de pe cartela si se rezolva.