| corsedamaria a întrebat:

Sunt clasa a IX a, iar din clasa a X a aș vrea să mă transfer la alt liceu și aș vrea să știu în ce perioadă trebuie să depun cererea de transfer. Mulțumesc anticipathappy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intreaba la secretariat decat sa asculti dupa cineva de aici care poate raspunde aiurea si ratezi transferul dupa.

| Violleta2022 a răspuns:

O poti depune la sfaristul acestui an scolar, ca la inceputul anului urmator, sa incepi deja dincolo.
In orice caz, trebuie mers si discutat cu directorul de la celalalt liceu, daca accepta transferul, daca are locuri si daca nu trebuie sa dai diferente la materiile pe care le vei face dincolo, ca sa se faca planificari de examene, ca sa ai timp sa te pregatesti la materiile respective.
Cu cat mai repede, cu atat mai bine!