Întrebare recomandată | DolceChrs a întrebat:

Sunt reprezentanta Avon si sunt mai noua :-s. Cand platesc factura, discount-ul cum il primesc? Funda la cel mai bun raspuns puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu primesti discount tu.
De exemplu tu faci comanda de produse in valoare de 150 lei(deci clientii tai iti dau 150 lei), cu discount 10%. Tu cand mergi la posta sa platesti, platesti doar 135 lei, atat iti va scrie pe factura. Si tu iti tii cei 15 lei. Deci nu ii primesti, doar ii tii din banii primiti de la clienti pe produse.
Dar, cataloagele le platesti tu, si nu ai discount pentru ele.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Îl primeşti plătind mai puţini bani când vine factura.

| LIN2010 a răspuns:

In momentul cand platesti factura, reti discount-ul si platesti doar diferenta.Succes

| Laugh25 a răspuns:

happy
Simplu.Un exemplu
'tu ai comanda de 200 lei..La aia 200 lei tu ai discount 50lei.Asa ca tu platesti la posta numai 150 lei.cei 50 lei iti raman tie..Sau tu poti sa-ti iei un parfum, lant sau orice altceva si sa'l platesti cu bani de la 200 lei.(nu cu bani tai).