| Diddy300 a întrebat:

am o problema cand invat nu retin prea mult ce ar trebui sa fac? Funda, mersi mult!

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Ca sa retii ceva trebuie sa citesti de multe ori si sa zici cu voce tare ce ai retinut sau sa scrii ce ai tinut minte.Iti poti face pe foaie un test cu intrebari din materie inainte sa incepi sa inveti si il rezolvi dupa.
Ca sa inveti trebuie sa fi relaxata si odihnita, sa mananci, sa nu ai nicio senzatie de disconfort, sa fie liniste, sa fi singura, cu calculatorul inchis+telefon+tv.

| Tw1sTer a răspuns:

Lecitina