| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu messu, cand incerc sa intru imi apare:

"Yahoo! Messenger has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience."

Dupa ce dau "close" imi apare:

"YMSGR_~1.EXE-Entry point not found... The procedure entry point? LoadJPG@CYImage@@QAE_NPB_W@Z could not be located in the dynamic link library."

Si am incercat sa-l dezinstalez si sa-l instalez iar, de vreo 5 ori si tot asa imi face.
Si de cand imi face asa. uneori se aude in unitate ca un "click" si apoi imi da eroare si imi apare tot albastru si nu pot face nimic decat sa-i dau restart sau Turn off!
Dece imi face asa? ce pot sa fac sa nu mai faca asa? sa-mi schimb windowsu?

Plz Help! straight face
Dau fundoi big grin

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Pfff,tu l-ai cam dat peste cap tot pc-ul cu toate prostiile care le-ai instalat.
1. Ecranul albastru( blue screen) lasand la o parte trojeni si altele, apare din cauza driverlor neinstalate cum trebuie,
2. Se poate sa nu ai suficienti ram pentru programele care ruleaza.
Si 3, fixeaza-ti data si ora corecta dand click pe ceasul din bara si apoi o sa poti intra pe mess.
Sau daca nu ai mai intrat de multa vreme (2-3 Luni ) pe mess, atunci intra pe email si apoi intri pe mess.
Bafta!

2 răspunsuri:
| FallenAngelAlina a răspuns:

Windows-ul si messu uneori sa zic asa nu se inteleg, uneori windows-ul e vechi si messu are versiune prea noua pentru el sau invers messu ii prea vechi pentru windows. Eu cred ca cel mai bine e sa intalezi windows 7 ultimate si sa ai ultima versiune de messenger instalata.

| Badea_Alexandra_1991 a răspuns:

Pai...Nexxii si mie mi s-a intamplat asa eu nu am mai intrat pe messenger si am intrat direct pe Google si mi-am descarcat alt messenger dupa aceea iarasi nu mi-a mai mers si mi-am instalat alt windows si acum imi merge bine!
Incearca si tu prima data sa iti descarci messengerul si daca nu iti merge asa, ar trebui sa iti instalezi alt windows.
Sper ca ti-am fost de ajutor!big grin