| ThatAwesomeSpartan a întrebat:

am o problema cu PC-ul meu, am sistem de operare Windows 10, si m-am gandit sa dau un reset dupa un update care mi-a schimbat multe lucruri pe PC, si voiam sa il resetez. Dupa ce s-a facut resetul mi-a cerut locatia, insa nu puteam sa o setez caci mouse-ul si tastatura nu imi functioneaza, atunci cand dau pe Boot sau sa intru pe Bios merge insa cand ii de lucrat pe Windows, pai nu merge.
1. Am incercat toate porturile USB si nu merge.
2. Am incercat sa resetez USB-urile etc de la Boot options si spune ca nu le gaseste, ceva de genul.
Va rog ajutati-ma caci am neovie foarte mare, dau funda.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in BIOS, seteaza TOATE optiunile USB la ON (admis, nu pe Auto, daca e posibil), inclusiv Compatibility Mode.
Daca nu ajuta, atunci opreste PC-ul complet, scotandu-l si din priza pentru minim 5 minute.

In caz ca nici astfel nu se recunosc tastatura si mouse-ul, incearca sa le introduci in alte mufe, acum libere.