| baiatuucupizzza a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o problema cu pc-ul l-am aspirat (nu a fost prima data) iar cand l-am aprins nu a mai mers. Cele 2 leduri unul de hdd era aprins cu lumina rosie iar celalalt de power era stins si nu aveam semnal pe monitor.Am intrebat mai multe persoane si mi-au spus sa schimb placa de baza.Am schimbat-o si am pus-o iar cand i-am dat drumul la pc ledurile mergeau normal iar monitorul nu avea semnal. Ce pot face sa fie de la placa video? Cred sa fie si de la ea

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Zici ca ai bagat aspiratorul in unitate? pai cauta in sacul aspiratorului sauunde absoarbe el gunoiu, si vezi daca nu cumva ai absorbit vreo piesa de acolowinking
Daca nu, du-te cu el la reparat, ca asa cumperi piese, si poate e de la altcevawinking

| Reek54 a răspuns:

Verifica ca mufele sa fie corect bagate, sa nu fie vreun pin rupt sau stramb, scoate placa video si bag'o iar.si daca tot nu primeste semnal, schimba placa video.

| Tatarusanu a răspuns:

Se poate sa se fi deranjat RAMII

| Ro4cH a răspuns:

Uita-te prin el poate o fi iesit vreun fir de la unitate sau ceva...Succes