| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!

Aş vrea să trimit un colet ( un telefon mai vechi, dar are o semnificaţie ) unui prieten. Distanţa este de 244 km între oraşe. Ideea e că aş vrea să i se trimită direct acasă, iar el doar să ia coletul, nu să plătească ceva sau... Nu vreau prin poştă, iar el să meargă să ridice coletul. Nu am mai trimis până acum nimănui, nu ştiu cum se procedează; unde trebuie să merg să dau bunul, ce trebuie să cumpăr, unde să predau. Am primit şi eu colete ( prin Cargus ), cam astfel aş vrea să procedez şi eu. Îmi pare rău dacă am vorbit prostii mai sus, dar nu ştiu cum se procedează. Vă rog să mă ajutaţi, cer seriozitate. Ofer funda, celui care mă lămureşte.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suni la curier, zici ca un produs de trimis si o sa vina acasa curierul sa il ia. Ii zici ca platesti tu transportul si gata