| secretsisecret a întrebat:

Cine imi traduce textul asta? : Do you LOVE decorating challenges?
Do you LOVE the idea of your avatar starring on YouTube?
Do you LOVE SmallWorlds?

SmallWorlds Dream Home is for you!

("SmallWorlds' Next Space Design Star") was just a working title... and it was a bit wordy! What do you guys think of the new show name?

Our first episode is CITY SLICKERS vs. COUNTRY CHIC!

CITY SLICKER: Do you have an NYC penthouse to die for? Is your London loft simply stunning? We want to see you in your urban oasis...

OR

COUNTRY CHIC: It's worth the drive to the wop-wops to find your place! We want to see you reveling in bucolic beauty!

HOW TO APPLY TO BE A CONTESTANT ON THE SHOW

To apply to be a featured contestant on the series:

Post a screenshot of the space that you are entering (either the City or Country theme) to our Facebook wall at www.facebook.com/smallworlds. Your application pic MUST include the Avatar Info Panel (i.e. click on your avatar, the box that displays your name). [Info on taking a screenshot].

If you've got killer city digs and the ideal weekend country house then you are welcome to enter into both categories, but you can only be chosen as a contestant for one or the other!

HOW IT WORKS

The deadline for applications is SUNDAY, JULY 29 at 11.59 PM. At that point the judges will look at all of the contestant applications on the Facebook wall, and we'll choose the contestants for the show!

Contestants will then be contacted to make arrangements for our show host to come by the space to shoot footage and interview them.

The GRAND PRIZE winner of SmallWorlds' Next Space Design Star will win 10, 000 GOLD!

Q&A

Q1. Can I use a starter space?
A1. Definitely! In fact, you can use ANY space for either the country or the city categories, it's completely up to you. Use your imagination to decorate it to create the perfect environment.

Q2. Do we have to do both a country space AND a city space?
A2. No, you only have to do one or the other, but you are welcome to do both if you'd like to.

Q3. Can we take multiple screenshots? [UPDATE!]
A3. After deliberation and consideration we are allowing multiple screenshots. Huzzah! You guys have convinced me that some properties really need multiple shots. So that it's easy for us to piece them together please have an avatar/item say "1 of 3", "2 of 3" etc in the actual screenshot (as well as remembering to have your Avatar Info Panel displayed in all shots).

Q4. Can I get my friends to help out?
A4. Sure! Teams are welcome to apply. Choose a team leader and have that person display their Avatar Info Panel in the screenshot (we'll correspond with that person and they will have to get in touch with the rest of the team to coordinate interview times, etc).

Q5. I don't have Facebook, can I still enter?
A5. Sure, just get one of your friends who does have Facebook to post your screenshot to the facebook.com/smallworlds wall.

Q6. I'm not into city or country themes, will there be other themes in the future?
A6. If the show proves to be popular and everyone enjoys it we will certainly be looking at doing more. Think of this as the pilot episode!

Q7. Oh noes! I posted my pix to Facebook.com/SmallWorlds but I made MASSIVE improvements and I want to resubmit!
A6. Just remove your previous screenshots from the wall and post the new ones. We will save off all photos just after midnight when the deadline has closed.

si fara google translate ca traduce gresit.
Fundaaaa

1 răspuns:
| Cece989y a răspuns:

ți place ideea de a-ti un avatar jucat pe YouTube?

Te iubesc SmallWorlds?

Acasă SmallWorlds Dream este pentru tine!

("SmallWorlds" Înainte Space design stele "), a fost doar un titlu de lucru... și a fost un pic prolix! Ce părere aveți de nume spectacol nou?

Primul nostru episod este slickers CITY CHIC vs țară!

Impermeabil CITY: Nu aveți un penthouse NYC să moară pentru? Este crescatorie Londra pur și simplu uimitoare? Dorim să vă vedem în oaza ta urbană...

SAU

CHIC ȚĂRI: Merită unitatea la wop-wops pentru a găsi locul tau! Vrem să vedem savurand frumusetea bucolica!

CUM SE APLICA PENTRU A FI un concurent pe SHOW

Pentru a aplica pentru a fi un concurent caracteristici pe seria:

Postati o captură de ecran a spațiului pe care îl introduceți (fie tema oraș sau țară) pentru a ne pe Facebook la www.facebook.com / SmallWorlds. Alta poza ta Cererea trebuie să cuprindă panoul Informații avatar (clic adică pe avatarul dvs., caseta care afișează numele dvs.). [Informații despre a lua un screenshot].

Dacă v-ați luat săpături ucigase oraș și ideal de casa la tara week-end, atunci sunteți bineveniți să intre în ambele categorii, dar poate fi ales numai în calitate de concurent pentru una sau alta!

CUM FUNCTIONEAZA

Termenul limită pentru aplicații este Duminica, 29 iulie la 23:59. În acel moment, judecătorii vor uita la toate aplicațiile concurent pe perete Facebook, și vom alege concurenții pentru spectacol!

Concurentii vor fi apoi contactat pentru a face aranjamentele pentru gazda show-ul nostru pentru a veni de spațiu pentru a trage imagini și le interviu.

Câștigătorul MARELE PREMIU al SmallWorlds "Star Next design Space va câștiga 10 000 GOLD!

Q & A

Q1. Pot utiliza un spațiu de starter?

A1. Cu siguranta! De fapt, puteți utiliza orice spatiu, fie pentru țara sau categoriile de oraș, este complet până la tine. Foloseste-ti imaginatia pentru a decora pentru a crea mediul perfect.

Q2. Nu trebuie să facem atât un spațiu țară și un spațiu de oraș?

A2. Nu, trebuie doar să faceți una sau alta, dar sunteți bineveniți să facă ambele lucruri, dacă doriți să.

Q3. Putem lua capturi de ecran multiple? [UPDATE!]

A3. După deliberare și luarea în considerare noi capturi de ecran care permite multiple. Huzzah! Voi m-au convins că unele proprietăți într-adevăr nevoie mai multe cadre. Așa că este ușor pentru noi să le cap la cap vă rugăm să aveți un avatar / element spun "1 din 3", "2 din 3", etc, în screenshot real (precum și amintindu-și să aibă Panel Info: Avatar afișat în toate focuri).

Q4. Pot obține prietenii mei pentru a ajuta?

A4. Sigur! Echipe sunt binevenite să se aplice. Alegeți un lider de echipă și au acea persoană pe ecranul panoului lor Info: Avatar în screenshot (vom corespund cu acea persoană și ei vor trebui să intre în contact cu restul echipei pentru a coordona ori interviu, etc).

Q5. Eu nu am pe Facebook, pot intra în continuare?

A5. Sigur că, pentru a primi doar unul dintre prietenii tăi care are pe Facebook pentru a posta dvs. pentru a captura de ecran pe perete facebook.com / SmallWorlds.

Q6. Eu nu sunt în teme oraș sau țară, va fi acolo alte teme în viitor?

A6. În cazul în care se dovedește spectacolul să fie popular și toată lumea se bucură, vom fi cu siguranță se uită la face mai mult. Gândiți-vă la acest lucru ca episodul pilot!

Q7. Oh RE! Am postat pix mea să Facebook.com / SmallWorlds, dar am făcut îmbunătățiri masiv și vreau să retrimiteți!

A6. Doar scoateți capturi de ecran dvs. anterioare de pe perete și posta pe cele noi. Ne va salva pe toate fotografiile imediat după miezul nopții când termenul a închis.
I tried!