| vasiliustefan98 a întrebat:

Eu la laptop am o placa video slaba de vreo 200 MB, de exemplu daca miasi cumpara o placa de 1 GB,mi-ar merge jocuri precum : FIFA 14, GTA 4, PES, Assasin`s Creed?
Dau Funda la cel mai bun raspuns si rapid! Va rog

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cumpara-ti ce vrei. Doar ca pe linga placa video noua o sa trebuiasca si un calculator... sau ai impresia ca laptopul ala e upgradabil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti ruleze jocurile astea fara sacadari, este necesara o placa video de 2 Gb insa conteaza si modelul placii. Pe langa asta mai ai nevoie de minim 2 Gb Ram si un procesor cu 4 nuclee peste 2 ghz.

| aninominatus a răspuns:

Nu te joca jocuri atat de mari pe laptop se va incalzi si se vor desprinde firele de pe placa de baza. Daca te pricepi poti cumpara piese pentru a face tu unul iesi mai ieftin, daca nu cauta un PC cu pe putin 300GB HDD, 4GB RAM, placa Nividia(te sfatuiesc) de macar 320mb si o placa de baza ceva mai bunutalaughing.