| LenaleMinato a întrebat:

fizica este o materie grea?
(funda)

Răspuns Câştigător
| cLeILa a răspuns:

Buna yuuki,nu e deloc grea,fizica este o stiinta reala care nu e ca desenul sau muzica,tu trebuie sa intelegi fizica nu sa o inveti pentru ca toate fenomenele pe care le gasesti in cartea de fizica sunt reale pe care tu le stii deja dar le inbuntatesti, sper ca te-am ajutat, sa ai numai de 10 la fizica, pup. fundita plzzzz

12 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Conteaza foarte mult profesorul/profesorii pe care o sa ii ai, felul cum au sa stie sa o predea si sa va faca pe voi sa va placa. Conteaza mult si de cum ti se invart "rotitele", unii oameni pur si simplu par a nu fi buni la stiinte exacte.
Personal, tot ce pot sa spun despre ea, este ca mi se pare cea mai grea materie dintre toate.

| Zuzy244 a răspuns:

Daca iti place matematica cred ca o sa iti placa si fizicahappyEu cred ca este destul de interesanta si cam greuta la inceput dar daca o prinzi o sa fi cea mai buna happySper ca te-am ajutatwinkingFundita?:*

| Annd a răspuns:

E naspaaa! o sa-ti distruga viata! o sa iei un 2 si nu o sa-ti mai cumpere taicatu' masina la majorat! ai grija deci smug

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Umm...pai...fizica nu este o materie grea pentru cineva caruia ii place si care o intelege. Dar daca, sa zicem, x nu intelege fizica de la inceput normal ca i se pare grea. Mie mi se pare cam dificila, probabil si pentru ca eu nu sunt chiar atat de buna la sintele reale care includ matematica, fizica si chimia. Fizica trebuie sa o intelegi de la bun inceput. Daca o intelegi nu ti se mai pare dificila.

| Cry11 a răspuns:

Daca o intelegi de la inceput si sti sa faci probleme este usoara.

| deea_4470 a răspuns:

Hmm este un pic grea, dar daca o inveti de la inceput o sa devina usoara.winking kiss

| Jennny a răspuns:

Nu este excesiv de grealaughing. La inceput o sa para putin mai dificila, insa daca vrei sa inveti nu o sa mai fie.happy

| Shikamaru a răspuns:

Da...foarte

| Invisible a răspuns:

Buna! Ei bine, mie mi se pare placuta happy

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

Cea mai grea.

| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Nu prea

| GeaniBirloi a răspuns:

Ne e grea, este foarte grea