| NotoriusBIG a întrebat:

Buna TPU.Intrebarea mea este:ce se intampla daca la un subwoofer auto de o anume putere i se adauga un amplificator de o putere mai mare? Apar defectiuni?

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Nu apar.Dar vezi cand cumperi statia pentru putere sa aiba numarul de ohmi carespunzator subwooferului.

2 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Daca este activ, sau daca este precedat de un alt amplificator o sa iasa un mic fum, insesizabil urmat de aruncarea lui la gunoi. Intrarea unui amplificator e de cativa milivolti.te-ai gandit nu gluma happy

Dar cred ca nu te-am inteles eu. Daca e ce zice colegul atunci merge cu conditia sa nu dai volum. Ca idee Difuzorul trebuie sa fie cu ceva mai mare ca sa fie Normal. Tu vrei sa pui mai mic.

| NotoriusBIG explică:

Subwoofer-ul e pasiv