| madducu a întrebat:

TPU.La ce banca e mai convenabil sa iti faci cont? Eu am 17 ani si vreau sa-mi fac un cont bancar dar nu vreau sa-mi ia comision cand scot banii sau ca persoana care pune banii in contul meu sa trebuiasca sa plateasca comision. Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Umm, daca iti faci si card, atunci poti sa "versi" banii dintr-un depozit ajuns la termen in contul curent, si sa-i scoti prin bancomatul bancii respective, atunci scapi de comision. Cand lichidezi un depozit nu ti se percepe comision, acesta ti se percepe cand ridici banii de la casierie.
Cum zice Ioandelasal, alege banca care ti se pare cel mai convenabila, in functie de dobanda pe care o ofera si de comisioanele practicate. Mie imi place de BT si BP, dar hai sa nu fac reclama aici.hee hee

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista banca fara comisioane la scos bani ori la depuneri in contul tau de catre alte persoane. Uita-te pe site-urile bancilor a caror unitati iti sunt la indemana si vezi comisioanele practicate si alegi banca mai convenabila. Numai bine!