| chrisu111 a întrebat:

BUNA TPU ma ajutati de ce cand descarc de pe net anti-virus si l-am descarcat si cand vreau sa il instalez ma scoate

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce program antivirus ai descărcat şi nu ţi-a reuşit instalarea. Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi dacă ţi-a găsit viruşi.
-Descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, este bun şi avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), tot de pe site-ul oficial.
-Completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. ZoneAlarm ori Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.
Aceste 3 programe îţi oferă o protecţie foarte bună, aproape ca un program antivirus foarte bun cu licenţă. Succes şi numai bine!

3 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Poate atunci cand incerci sa instalezi acel program anti-virus la instalare se detecteaza programul antivirus pe care tu il ai deja instalat( nu e recomandat sa ai 2 programe antivirus in acelasi timp iar daca reusesti asta calculatorul va merge foarte incet sau se va bloca), inainte de a instala un program antivirus, anti-malware sau firewall trebuie dezinstalate cele existente ( in plus, pentru fiecare dintre aceste programe anti-virus trebuie descarcat fisierul de dezinstalare aferent, adica nu numai din add-remove programs, asta pentru ca mai ramane ceva care trebuie sters ).

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru... windowsu cred ca e problema sau avem virusi multi

| chrisu111 explică:

Ioandelasal imi dai si neste site-uri la ce anitivrus ai zis tu