| gago a întrebat:

Buna TPU va rog frumos ajutati-ma ca nu stiu cum sa fac.Deci cum fac sa schimb limba tastaturi DE TOT nu sa scriu cu țș ȚȘȘȚ NU CU ASTA sa scriu normal statele unite ca nu merge am mers in start/control panel / limba si tastaturi si acolo imi da sa aleg ok am ales dau aply ok si nimic happy va rog frumos. Ș((

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/ Advanced, de la Select a Language... selectezi English(United States), dai Apply si OK si restartezi calculatorul. Un An Nou Fericit si La Multi Ani!

1 răspuns:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

In partea de jos a ecranului, in bara de start ai undeva RO sau EN. Avand in vedere ca ai problema asta ar trebui sa ai RO. Bn tu ai RO si trebuie sa schimbi in EN dai click si selectezi English(United States) si gata.