| Mirabella95 a întrebat:

vreau sa cumpar o masina din Germania adica e adusa in Rom, si inmatriculata pe Rom, sunt al 3-lea cumparator vreau sa stiu daca imi trebuie ceva si de la primul propietar si daca da, ce anume?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoit decat de ultimul proprietar in talon

| mihai69 a răspuns:

Primul proprietar e util numai dacă vrei să vorbești cu el să-ți spună câte ceva despre istoricul mașinii. Pentru a întocmi actele de vânzare-cumpărare și înmatriculare nu ai nevoie decât de actualul proprietar.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti trebuie proprietarul din talon, mergi cu el la birou de acte auto, de acolo incepi.