| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma inscriu si eu la Green Card care site este real, sau pot sa inscriu si la ambasadabig grinms mult:d funda

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Poti suna la ambasada sa verifici care sunt site-urile partenere si apoi sa aplici online, nu e nevoie sa te duci pana acolo.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa te inscrii la green card adica la ce te referi mai concret.Adica vrei sa emigrezi sau ce? Exista doar un singur site legal si de unde poti obtine informatii exacte, ce si unde trebuie sa mergi si sa faci.Dar asa ca idee SUA are doar un program de emigrare si acesta se numeste loteria vizelor -lottery visas.Eu asa stiu. Daca asta cauti atunci inscrierile se fac gratuit si exista la fel un singur site cel al guvernului SUA.Iti pot da adresa dar inscrierile se fac de abia prin luna noiembrie.Acum doar te poti uita si sa citesti intructiuni si informatii.Au si in limba romana. Uite adresa daca asta cauti.Repet nu se plateste nimici si nu va luati dupa cei care vor sa va ia bani pentru asta, ori va spun ca se inscrie oricind.Va minte. Uite aici sitele :http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html si daca nu merge cu linkul asta urmeaza asa:www.dvlottery.state.gov aici pe pagina undeva sus ai un titlu mai mare iar sub scrie ceva de genul Travel. State.Gov,dai clik pe el si te duce la alta pagina unde ai jos pe la mijloc Visas si acolo alegi Immigrants to the United States.Se deschide o fereastra unde in dreapta ai statuia libertatii si sus alegi Diversity Visa.Acolo cauti pe pagina si vezi unde scrie ceva legat de instructiuni. Tiam dat asa pentru ca atunci cind se vor face inscrierile cu adresa www.dvlottery.state.gov te va duce direct acolo.acum faci cum am zis si citesti info.Deci in noiembrie doar atit pui adresa www.dvlottery.state.gov si te va baga direct pe pagina de unde o sa citesti acum insttructiunile, doar ca atunci te va duce direct asa cu ce am zis.Acum pentru ca e inchisa jocul, ma rog te descurci tu. Daca nu ma cauti, ma gasesti pe aici si te ajut la toamna sa joci daca vrei.Care vreti sa jucati ma cautati la toamna si va ajut moca, gratis, free.Multi sint care va cer bani sin plus nici nu joaca pentru voi. Uite ca eu vreau sa ajut oamenii sa nu mai fie inselati.Nu stiu daca o sa fiu sanctionat dar asta e.La ambasada daca mergi tot pe net or sa te trimita sau nici nu stau aia de vorba cu tine.doar la poarta daca ajungi sa citesti ceva info dar este exact ce ti-am dat si eu.

| kiv1990 a răspuns:

Mergi la ambasada