| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb dacă pot sa ma angajez ca soldat in armata română fara bac, eu acum sunt clasa a 12.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, ca soldat profesionist, conditia de studii minime este doar de 10 clase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil ca DA, te vei putea angaja in armata deoarece pentru a deveni soldat NU este neaparat nevoie sa ainici macar... scoala. Si cu atat mai putin sa fi absolvit si bacalaureatul. Succes! Multa sanatate!

| Rotazi a răspuns:

Ce a fost recent. Angajări în Armată 2018:

https://observator.tv/......47541.html