| vasytite a întrebat:

vreau sa comand ceva de pe net.si eu nu stiu cum trebuie sa porcedez.adica ce scriu la datele facutri? sau datele livrari? cum platesc? si cat m-ar costa daca as primi prin posta?
uitati asta vreau sa comand:
http://www.mediashoptv.ro/index.php?o=cart
explicati va rog funda.

1 răspuns:
| argebit a răspuns:

Pai e simplu, tu adaugi produsul in cos si in momentul in care te hotarasti sa plasezi efectiv comanda, magazinul iti cere datele tale, adica nume, adresa, telefon, email, etc. Cu datele acestea iti va genera el o factura. In functie de magazin, ei pot sa livreze si la o alta adresa, cadou de obicei, caz in care la datele de livrare poti sa pui o alta adresa, daca e cazul.
Costul livrarii depinde de produsul cumparat, de distanta pana la destinatie, de serviciul de livrare, de ex Posta Romana sau curier rapid. Sper ca ti-am fost de folos.