| cristiang a întrebat:

Buna ziua am descarcat imaginea iso cu windows 8 si am facut un dvd bootabil si nu se poate instala cind intru in sistemul bootabil apare o eroare restart your computer si apare eroare de cifre am incercat sa instalez si linux ubuntu 13.4 instalarea merge pina la capat dar dupa ce dau restart sa intru cu parola in ubuntu nu intra apare un ecran negru deloc nu intra in linux care este defectiunea de nu se poate instala windows 8 si cu linux specificati la caculator procesor Intel celeron 1, 25 gb ram placa video nividia geforce fx 5200

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/system-requirements
Poate nu indeplinesti cerintele minime pentru Windows 8. Pune XP.