| elena33 a întrebat:

am si eu o mica problema, am avut o intrerupere de sarcina si am luat novynette, a trecut pauza de 7 zile, mensta nu a venit si am luat pastiluta din cea de a doua folie, si as dori sa stiu, este bine, nu este bine, exista riscul sa fiu din nou insarcinata? va multumesc si astept raspuns

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista riscul sa fii din nou insarcinata, nu trebuia sa incepi alta folie (poti face rau bebelusului si tie). Du-te urgent (maine neaparat) la ginecolog, preferabil cel care ti-a prescris contraceptivele. Maine dimineata, inainte de consult fa si un test de sarcina din prima urina de dimineata.