| Ella6 a întrebat:

Buna ziua!
Lucrez la Amazon in Marea Britanie de aproape trei luni, iar acum am niste probleme personale si trebuie sa merg urgent in tara. Cam la cate zile de concediu am dreptul dupa astea trei luni de munca? Pe net circula fel de fel de informatii, cum ca as putea avea cinci zile si altele, dar ma gandesc ca aici exista oameni care lucreaza in Uk si stiu despre ce este vorba mai bine. Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In contractul TĂU de muncă, ce scrie? vezi că acolo că ai răspunsul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te lua după zvonuri de pe net, ai nevoie de informatii clare, vorbeste cu șefii tai, explica le motivul pentru care trebuie sa ajungi in Romania, dar posibil vei sta in carantină 14 zile asa ca gîndeste te daca merită sa vii in țară, nu poti imputernicii pe cineva sa rezolve problema daca ai de luat sau de depus acte sau bani, ca nu ai spus ce problemă ai, si vi din Anglia unde se moare de covid ai nevoie de test negativ deci te complici rau de tot daca nu e ceva de viata si de moarte nu are rost sa i ti bati cuie in talpi, este un proverb românesc care sunt sigur că il cunosti destul de bine.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ia in calcul si 14 zile de carantină pe lângă alea de concediu