| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Care este cel mai bun soft/site de traducere engleza romana?

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Google translate cu ajutorul tau. Niciunul nu traduce perfect.

| PainTech a răspuns:

Cel mai bun, google translate. Cu toate ca nu pune articolele si incurca cateva chiestii, e cel mai,, dotat''. Are cele mai multe cuvinte, si e si Free (pacat ca ai nevoie de conexiune la net, dar na...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BeliverTranslator. Aproximativ. o interfata foarte comoda si usor de folosit. Copii textul in limba straina si il plasezi in partea stanga. Apoi setezi din partea dreapta in ce limba vrei sa traduca si dai pe translate.E o traducere 96% corecta. Daca vrei ca textul sa fie 100% corect, modifici tu ce s-a tradus.

| Cedry2k8 a răspuns:

Toate functioneaza exact la fel, dar iti recomand Google Translate, e cel mai optimizat si mai rapid.
Insa iti recomand sa nu fii bou si sa scrii un text de 50 cuvinte, ca o sa iti iasa un ghiveci de litere insiruite aiurea.
Pui cate un cuvant si vezi ce inseamna. Verbele le traduci la infinitiv apoi le conjugi tu in engleza.

| IseeVoices a răspuns:

Google translate e cel mai bun. Daca mai stii si tu engleza ca sa pui articolele cum trebuie e perfect. Daca nu stii iti recomand duolingo o gasesti pe Android si iphone.