| demon1994 a întrebat:

Care profesie este cea mai platita? multumesc

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Aviator, parlamentar, judecator, magistrat, etc.

| valy a răspuns:

Pai trebuia sa specifici de aici din romania, sau din strainatate?
ca aici in romania doar doctorii buni care opereaza sau fac niste dificultati sau parlamentarii sau avocatii, judecatorii.cam astea sunt meseriile cele mai platite la noi... dar daca vrei sa iti faci o cariera si sa ai un loc de munca respectat si sa iti faci o familie invata niste limbi straini si mergi in strainatate in orice tara sa muncestiwinking

| Dominicc a răspuns:

Depinde.
arhitect. - - - - - - -, pilot pe avion.

| Deea a răspuns:

Eu cred ca medicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare e asa de greu sa iti dai seama?
Actor cinema sau regizor!
Lucrez in domeniu si castig imens pe langa un arhitect, parlamentar, medic si ce au mai spus ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ucigas cu contract.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ministerul finantelor sunt salarii mari, in firmele petroliere, gaz si alti combustibili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocatwinking, trage de pe tine cat ai spune "peste".

| aiam a răspuns:

Prostituţiawinking

| Biscotti a răspuns:

Procuror
Judecator
Avocat
Medic
Medic stomatolog

| ioanab_2363 a răspuns:

Notar!

| andrian a răspuns:

Profesie platiat zici? oricare in care te duce capu sa scoti bani... ex; fie ca esti medic cu studii om inteligent nu? dar nai clienti bolnavi intelegi? si este un cioban care are multe oi le vinde le inmulteste si scoate bani! vezi oricare e buna daca stii sa ivestesti in ea si sa scoti bani