| waXonwaXoff a întrebat:

Care sunt beneficiile pe care ti le aduce scoala?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acelea pe care le oferă și societate!
Pa, pa.

| Magnifico a răspuns:

Te pregateste pentru viata. Daca ai scoala poti deveni cineva,sa ai o slujba frumoasa, bani, orice.Si ajuta si la imbogatirea culturii generale.Bafta

| AnDyAnDy13 a răspuns:

1. Esti mai destept.
2. Te ajuta sa devii ceva in viata, fara ea nu se poate.
3. Daca nu mergi la scoala, vei deveni un maturator pe strada sau un constructor necalificat.
4. Daca nu stii sa citesti si iti da un om sa citesti un text la prima vedere, te-ai facut de ras la TV (daca arata).
5. Daca, de asemenea, nu stii sa scrii, te faci de ras, poate iti cere sa semnezi un act si nu stii, acel act trebuie semnat obligatoriu sau sa iti scrii datele cum a fost la recensamant.

fundita te roog?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Educatie, cultura, cunoastere.