| Ali55 a întrebat:

Care sunt cele mai importante lucruri din viata voastra, si de ce?

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Din punctul meu de vedere cel mai important lucru in viata este sa fii mereu tu insuti. Niciodata sa nu pari a fi altcineva, sa nu incerci sa copii pe cineva. Vei deveni poate o copie a "idealului", insa una proasta si neverosimila. A avea personalitate puternica, a te ridica deasupra celorlalti si a te face remarcat e foarte important. Familia, de asemenea ocupa un loc primordial in baza lucrurilor importante. In familie imi voi gasi mereu refugiul drag sufletului meu, atunci cand ceva nu merge bine. Toti ma vor judeca, insa familia mea, niciodata. Un alt lucru important este acela de a avea prieteni adevarati. Nu 1000 de amici falsi, ci 1, 2, 3 prieteni adevarati, pe care poti conta oricand, pe umarul carora poti sa plangi si de la care mereu poti astepta un sfat bun. Banii sunt efemeri, frumusetea e efemera. De bani ma ajut, pentru ca traim pentru ei, cateodata. Nu poti rezolva prea multe lucruri daca nu ai acele fasii de hartii. Nu sunt avid dupa bani, nu vanez bogatii marete si nici nu imi fac din asta un scop in viata. Muncesc pentru a avea ce-mi doresc si rasplata vine.
Dragostea e pe acelasi loc cu familia. Iubesc sa iubesc, iubesc sa fiu iubit si iubesc oamenii care se iubesc.
Dar tu?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum este cariera, banii și liniștea sufletească.
Cariera mă împlinește, banii sunt suportul financiar iar liniștea sufletească prin relația prezentă.
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

Rappu`
Si familia`
Dragostea`
de ce?
pentru ca astea's cele mai bune dupa parerea mea'

| cornel a răspuns:

Familia mea si prietena atathappy

| MusicisMusic a răspuns:

Nu cred ca e ceva important in viata mea... poate doar parintii mei. Mie imi place sa cred ca tot ce ma inconjoara are aproape aceiasi importanta pentru mine.Nu ma atasez mult de obiecte deoarece sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu le voi pierde si nu vreau sa sufar prea mult dupa ele.Am suferit deja in viata insa niciodata prea mult deoarece Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce.Si daca trebuie sa raspund concret care sunt cele mai importante lucruri din viata mea:Familia-Fara ea nu as putea trai, Dragostea-pe care familia mi-o daruieste si daca famila nu ar exista atunci nu as avea parte de dragoste inca din partea nimanui la fel ca din partea familiei si cred ca un lucru foarte important pentru mine este...sa razi. Daca eu nu as rade cred ca as parasii lumea aceasta in scurt timp deoarece m-as imbolnavii (nu atat trupesc cat sufletesc)

| foxi a răspuns:

Cand se naste primul copil! E o mare dorinta!

| Abcfunny a răspuns:

Sănătatea şi Familia

| Betty a răspuns:

Viata! De ce? Pentru ca am doar UNA!

| georginika a răspuns:

Sanatatea...cred eu ca e cea mai importanta. Daca in viata ai sanatate reusesti tot ce iti propui.

| Available a răspuns:

Nu este un lucru dar pentru mine ff importanta in viata este afectiunea de mama pe care eu o primesc foarte rar zilnic sunt criticata de ea si imi doreste raul. In fine lucruri: telefonul pc-ul Tv-ul si scoala, cartile {unele} etc

| bubiko_8310 a răspuns:

Sanatatea fericirea iubirea intelegerea vietisoara si bani

| Ali55 explică:

Ms. mult LA t oti pentru Raspunsuri! La fel si pentru mine cel mai importamt lucru este familia!

| Andreea_8910 a răspuns:

Daca te referi la lucrurile materiale, putine sunt cele care intr-adevar sunt importante pentru ca eu nu pun pret prea mult prea lucruri, le uzez repede si nu pun foarte mult suflet pentru un lucru.Insa, daca te referi la cele spirituale, pentru mine cel mai important lucru este familia in special parintii mei, cariera-pe care incep sa o cladesc inca de pe acum, sanatatea- pentru ca fara ea nu poti face nimic, banii-fara bani in ziua de asta nu prea ai sansa sa fii cineva si sa poti duce un trai cat de cat decent, si fericirea.Incerc sa ma bucur cat mai mult de viata facand lucrurile care imi plac si care stiu ca nu le voi regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au dreptate si ceilalti la fel si pentru mine tot familia e pe primul loc

| alissu a răspuns:

Cred ca cel mai important in viata este iubirea, daca nu iubesti cel putin o data in viata poti spune ca nu ai trait.Este cel mai frumos sentiment pe care omul il poate trai, si ar mai fi un lucru:familia.Cum ar fi daca nu am avea familie?! Sa crestem departe de dragostea ce ne-o ofera parinti si la randul nostru sa le oferim dragoste copiilor nostri?!

| jojolyk a răspuns:

Pai la ce te referi? la lucluri obiecte persoane >?

| marinela_3046 a răspuns:

Cele mai importante lucruri in viata sunt:1.sa ai incredere in tine; 2.sa crezi in dragoste; 3. sa mergi mai departe orice obstacol ar fi in calea ta si sa nu te opresti niciodata; 4. sa respecti persoana iubita cum te respecta si ea pe tine.

| Mihai_Mutu_2000 a răspuns:

Ciotca ai scris