| Florentin_Daniel_1997 a întrebat:

Cat ma costa sa fac un contract dinacela notarial cum ca imprumut pe cineva? Dau funda am nevoie de raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul unui contract de imprumut autentic depinde de suma imprumutata, respectiv onorariul notarial este de 0, 25% din valoare dar nu mai putin de 50 de lei. La onorariu se mai adauga TVA de 24%.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la mai multi notari si intreaba.Alege pe cel care iti ia mai putin.Costurile difera de la notar la notar.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Cel mai bine te duci la un notar și întrebi cât costă iar ei îți vor spune.
Baftă!winking

| Mihaela1964 a răspuns:

De obicei in asemenea cazuri contractul e platit de catre cel imprumutat.